Date – 5 lutego 2018

Bal Przebierańców w Domu Kultury w Górsku

Zgodnie z tradycją z dawnych lat w sobotę 3 lutego odbył się już drugi bal przebierańców dla dorosłych. W balu wzięło udział 115 osób, uczestnicy byli przebrani w różny sposób, byli Indianie, hippisi, panie z lat 20 tych, piraci, mnisi, damy w maseczkach. Uczestnicy wykazali się wyobraźnią i dużym dystansem do siebie. Do tańca przygrywał miejscowy zespól Pana Kędzierskiego. W trakcie balu przeprowadzono wiele konkursów z nagrodami i wybrano najlepsze przebrania. W balu wzięli udział mieszkańcy całego powiatu, były osoby z Łysomic, Torunia, Nieszawki a nawet Chełmna. Bal był okazją do integracji między kilkoma Klubami Seniora, byli przedstawiciele klubu seniora z Czarnowa, „Leśnej Krainy” z Nieszawki. Największa liczba gości przyjechała do Górska z Klubu Seniora „Leśna Kraina”, byli też seniorzy z Czarnowa i miejscowego Klubu Seniora 50. Ilość chętnych świadczy o tym, że jest zapotrzebowanie na takie imprezy, gdyż są one okazją do zabawy dla seniorów ale także do integracji pokoleń.
Zabawa trwała od godziny 17 do północy, a jej uczestnicy chętnie tańczyli i brali udział w konkursach i zabawach grupowych. Gośćmi honorowymi byli wójt gminy Zławieś Wielka Jan Surdyka i radna Rady Powiatu pani Edyta Zakrzewska.
Uczestnicy mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w specjalnie stworzonym na ten cel Foto Atelier. W najbliższy wtorek kolejny bal przebierańców, ale tym razem dla dzieci.